Merhaba,

1999 yılında Konya Karatay Anadolu Lisesi, 2004 yılında Hacettepe Gıda Mühendisliği, 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Selçuk Üniversitesi Tarım Ekonomisi Anabilim Dalında 2014 yılında yüksek lisans ve 2018 yılında doktora çalışmalarımı tamamladım. 

Kısa bir özel sektör tecrübesi sonrasında, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığında 4 yıl mühendis olarak görev yaptım. 2009 yılından bu yana Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda uzman olarak görev yapmaktayım.

İlk bilgisayar dünyası ile tanışmam MS-DOS işletim sistemli, disket ile çalışan bir bilgisayar aracılığıyla oldu. Programlamaya QBASIC programlama diliyle başladım. Daha sonra Pascal, Visual Basic 6.0 ve Visual Basic .NET dillerini kullandım. Şuanda ise C# ile .NET platformunda masaüstü uygulamaları ve web uygulamaları geliştirmeye devam ediyorum.

Blog yazarlığı için ilk teşebbüsüm 2014 yılında bir programlama bloğu oluşturmak oldu. Ancak vakit ayıramadığım için on kadar makale ile bu serüvenim sonlandı. İkinci teşebbüsüm ise 2015 yılında lisansüstü çalışmalarımı devam ettirdiğim tarım ekonomisi alanında bir blog oluşturmaktı. O da aynı sebepten dolayı ilk bloğumla aynı kaderi yaşadı.

Bunun üzerine 2017 yılında belirli bir konu bloğu yerine, kişisel bir blog oluşturmaya karar verdim. Böylece sadece belirli bir konu üzerine değil; ekonomi, programlama, istatistik, teknoloji, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere o an hangi konuya yoğunlaştıysam onun üzerine makale yazmaya başladım. Bloğu oluşturmamdaki temel amacım kendi çalışmalarım sırasında bulduğum veya ulaştığım bilgi ve çözüm yollarına, ihtiyacım olduğu diğer zamanlarda da ulaşmak.

Aklımdakiler uçup gitmeden, kendim için oluşturmakta olduğum bu arşivin, sizlere de faydalı olması dileğiyle…

Dr. Aykut ÖRS